גישור עיסקי

למי מיועד גישור עסקי ?

גישור עיסקי

האם נקלעתם לסכסוך עסקי ?

הפנייה לגישור מהווה פתרון אלטרנטיבי לשימוש בבוררות או בבתי משפט. הסכם הגישור יכול לקבל תוקף של פסק דין, בין אם הגישור נעשה בעקבות הפנייה מבית משפט ובין אם נעשה בטרם פניה לבית משפט. במסגרת לימודי הגישור, הפרקטיקום ולאחר מכן באופן פרטי ישבתי סכסוכים אזרחים ועסקיים ווהגעתי  להצלחות מרשימות.

מהו תהליך הגישור ?

 גישור הינו דרך אלטרנטיבית ליישוב סכסוכים. זהו תהליך בו הצדדים לסכסוך נעזרים מרצונם החופשי או בהמלצת בית משפט בגורם שלישי נייטראלי אשר יגשר בינהם  ויסייע  להם להגיע לפתרון יצירתי ומוסכם
בשנים האחרונות נושא הגישור עולה מדרגה בכלל ובישראל בפרט. כיום ניתן לפנות לגישור בכל מיני תחומים: משפחתי, זוגי, גישור בעסק או בחברה, גישור לגירושין ועוד. הגישור מקובל מאד גם במערכת המשפט בארץ וקיבל מעמד מכובד לאור החקיקה האחרונה של השרה איילת שקד המסדיר  מבחינה משפטית את מעמד תהליך הגישור ומעמדו של המגשר. במידה והצדדים הגיעו להסכמות, בית המשפט מקבל את הסכם הגישור שנחתם בין הצדדים.

גישור עסקי -הנו תהליך אשר בא לגשר בין צדדים במחלוקות עסקיות.

סוגי הסכסוכים אשר ניתן לפשר עליהם בגישור, הם סכסוכים עסקיים של פירוק שותפויות למשל,  סכסוכים בין ספק ללקוח על רקע של אספקת סחורה, תשלומים וכו. גישור עסקי גם עוסק בסכסוך שבין עובד ומעביד על רקע תנאי העסקה, תביעות חוזיות, פיצויים וכיוצא בזה.

יעניין אתכם לקרוא גם על “ליווי עסקי”

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן